KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13292144
nr 1329 2144
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 52x68 cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 25 maj 2020
kl 18:08:33
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz